Linie lotnicze Emirates jako pierwsze na świecie oferują powietrzny serwis telefoniczny na pokładzie samolotów A380.

Arabski przewoźnik nawiązał współpracę z firmą OnAir aby zapewnić swoim pasażerom możliwość komunikowania się z rodziną i bliskimi poprzez rozmowy telefoniczne i wysyłanie smsów podczas trwania lotu.

System opiera się na połączeniach EDGE/GPRS wykorzystując operatorów telefonii komórkowej pasażerów, aby uzyskać sygnał, podobnie jak wygląda to na ziemi.

Jest to nowy dodatek do serwisu Wi-Fi firmy OnAir, który jest już dostępny na pokładzie samolotów A380 linii Emirates. Pierwszy lot z możliwością dzwonienia za pomocą serwisu OnAir z linii Emirates odbył się 2 października z międzynarodowego lotniska w Dubaju w kierunku Monachium. Pierwsze zarejestrowane na pokładzie połączenie telefoniczne nawiązane zostało z Chinami na wysokości 11,500 metrów.

„Naszym celem podczas każdego lotu jest wyprzedzać oczekiwania naszych pasażerów”, powiedział Patrick Brannelly, wicedyrektor Corporate Communications for Products, Publishing, Digital & Events linii lotniczych Emirates.

„Zawsze byliśmy zdania, że wyposażenie samolotów w najnowsze technologie pokładowe i serwisy łączności jest kluczowe dla wygody naszych pasażerów. Linie Emirates będą nadal inwestowały w najnowsze technologie, a także dbały o rozwój istniejących już systemów, aby jak najbardziej uprzyjemnić lot naszym klientom.”

System telefonii komórkowej OnAir będzie wprowadzony we wszystkich zamówionych samolotach A380, a także w przyszłości zostanie dopasowany do wszystkich 25 maszyn stanowiących obecnie flotę powietrzną linii Emirates.

Przewoźnik Emirates może się pochwalić największą na świecie flotą samolotów A380 – dwa nowe z nich zostały dostarczone w tym tygodniu, zaś sześć kolejnych przewidywanych jest pod koniec tego roku. Arabskie linie lotnicze mają na swoim koncie już 10 milionów pasażerów od 2008 roku. Załoga samolotów A380 liczy aż 3,000 osób, a na początku przyszłego roku ma też powstać specjalny terminal dostosowany do obsługi tych maszyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj