Sezon rugby na lotnisku Heathrow uważa się za otwarty. Z okazji zbliżających się mistrzostw Rugby World Cup, port lotniczy ozdobiła gigantycznych rozmiarów piłka do rugby.

W związku z rozpoczynającymi się w piątek wieczorem rozgrywkami Pucharu Świata w Rugby, na lotnisku Heathrow, przed Terminalem 3, stanęła 5-metrowa piłka.

Szacuje się, że większość kibiców – a spodziewana liczba zagranicznych gości to około 500 tysięcy – wyląduje właśnie na lotnisku Heathrow. Port lotniczy przywita też większość uczestniczących w Pucharze zespołów.

W uroczystości odsłonięcia piłki uczestniczyła legenda angielskiego rugby – Will Greenwood, który w 2003 roku był zawodnikiem zwycięskiej drużyny. Podczas odsłonięcia sportowiec spotkał się z fanami, zarówno tymi w podróży, jak i z pracownikami lotniska.

Greenwood powiedział: „Po meczu na Twickenham, przed 80-tysięczną publicznością zgromadzoną na stadionie, rozumiem wagę zadania i presję, jaka towarzyszy każdego dnia drużynie Heathrow. Pracownicy lotniska witają każdego roku miliony pasażerów.”

John Holland-Kaye, dyrektor portu lotniczego komentuje: „Heathrow, jako główna brama Wielkiej Brytanii, z dumą wita fanów rugby i zawodników z całego świata na rozgrywkach Pucharu Świata w Rugby 2015”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj