W epoce tanich lotów, cena biletu lotniczego w jedną stronę, z samym bagażem podręcznym, jest często porównywalna do kosztu transferu z lotniska do centrum miasta. Po co przepłacać za podróż ekspresowym pociągiem, skoro lokalny pociąg kosztuje o połowę taniej? Podpowiadamy jak najtaniej dotrzeć na kilka najbardziej ruchliwych brytyjskich lotnisk.

London Heathrow

Na lotnisko dostaniemy się pociągiem ekspresowym Heathrow Express. Pociąg odjeżdza ze stacji Paddington w Londynie. Przejazd trwa około 15 minut, a cena biletu w jedną stronę wynosi 26.50 funtów. Lepsze ceny znajdziemy rezerwując z wyprzedzeniem.

Tańszą opcją będzie pociąg Heathrow Connect, który można złapać na tej samej stacji Paddington w Londynie. Podróż nim trwa trochę dłużej, około pół godziny. Bilet kosztuje 10,10 funtów, czyli o ponad połowę taniej.

Najtańszym rozwiązaniem jednak jest londyńskie metro, linia Piccadilly. Podróż trwa około 50 minut ze stacji Leicester Square. W godzinach szczytu bilet kosztuje 5.10 funtów, jeśłi podróżujemy o spokojnej porze zapłacimy 3.10 funtów.

London Gatwick

Przejazd pociągiem Gatwick Express ze stacji Victoria Station na lotnisko trwa około pół godziny. Bilet jednoprzejazdowy kosztuje zwykle 19.90 funtów (17.70 funtów w przypadku rezerwacji on-line). Rezerwując z wyprzedzeniem, można skorzystać z promocyjnych ofert grupowych.

Tańszym sposobem, aby dotrzeć na lotnisko, jest lokalny pociąg. Przejazd ze stacji London Bridge trwa od 30-50 minut i kosztuje maksymalnie 10,20 funtów. Druga możliwość to pociąg odjeżdżający ze stacji Victoria Station 30 minutowy transfer kosztuje 15.30 funtów. Więcej informacji na stronie www.nationalrail.co.uk.

Manchester

Port lotniczy Manchester jest szczęśliwcem pośród brytyjskich lotnisk. Wystarczy złapać pociąg na stacji Manchester Piccadilly i w 15 minut znajdziemy się na lotnisku. Bilet kosztuje zaledwie 4.20 funtów.

London Stansted

Stansted Express złapiemy na stacji Stratford oraz stacji Liverpool Street w Londynie. Podróż trwa około 45 minut. Bilet normalny kosztuje w granicach od 17 do 19 funtów. Z wyprzedzeniem jak zawsze mniej.


Tańszym rozwiązaniem jest usługa oferowana przez EasyBus. Przejazd z Londynu do Stansted kosztuje od 6.95 funtów i trwa 1h i 20 minut.

London Luton

Przejazd pociągiem ze stacji St. Pancras Station w Londynie na lotnisko Luton trwa około 40 minut i kosztuje 15.50 funtów.


Jeśli nie chcesz przepłacać możesz zarezerwować autobus z EasyBusem. Bilet kosztuje o połowę taniej a podróż jest tylko o 20 minut dłuższa.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj