Taksówki kursujące pomiędzy lotniskiem Malpensa i centrum Mediolanu to jedne z najdroższych taksówek w Europie. Znalazły się na trzecim miejscu klasyfikacji.

Podróżni przylatujący na lotnisko Malpensa w Mediolanie muszą przygotować się na wydatki już od samego początku. Podróż taksówką w jedną stronę z lotniska do centrum miasta kosztuje aż 80 euro czyli ponad 300 zł. Odległość do pokonania to około 50 km, czyli za każdy km zapłacimy około 1,61 euro.

Mediolan jest tylko nieznacznie w tyle za kosztownym Oslo, gdzie za przejażdżkę z lotniska do miasta w jedną stronę (52 km) zapłacimy około 80.81 euro.

Tymczasem koszt przejazdu z lotniska Roma Fiumicino do centrum Rzymu to zazwyczaj 53,67 euro (1,68 euro za km ).

Na szczycie listy najdroższych transferów taksówką znalazł się Londyn. Przejazd z lotniska Heathrow do centrum Londynu kosztuje aż 68 funtów (prawie 95 euro) na 28 km podróży.

Biorąc pod uwagę odległość, najdroższą taksówkę w Europie oferuje port lotniczy w Genewie, gdzie za 6 km trasy turysta zapłaci około 33 euro (5,22 euro za km).

Absolutnie najtańszy w Europie transfer taksówką oferuje Bułgaria. Koszt 10 km przejażdżki z portu lotniczego w Sofii do centrum miasta to zaledwie 4,57 euro czyli ponad 18 zł.

Wobec wysokich stawek jakie obowiązują m.in. na lotnisku Malpensa w Mediolanie, korzystniejszym rozwiązaniem dla turystów jest podróż autobusem lub pociągiem” – komentuje prezes brytyjskiej firmy przeprowadzającej badania – Simon Phillips.

Dzięki szybkiej kolei Malpensa Express, która łączy port lotniczy Malpensa z centrum Mediolanu podróżni mają wybór. Co 15 minut z Terminalu 1 odjeżdża szybki pociąg do centrum miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj