Pasażerowie z Unii Europejskiej, którzy posiadają elektroniczne paszporty mogą teraz skorzystać z samoobsługowej kontroli imigracyjnej i przyspieszyć proces odprawy paszportowej przy odlotach i przylotach na lotnisku Fiumicino-Leonardo da Vinci w Rzymie.

Nowe zautomatyzowane bramki noszą nazwę „Automated Border Control Gates” (ABCGates) i są testowane przez 3,000 pasażerów dziennie na lotnisku Fiumicino-Leonardo da Vinci. Bramki produkowane przez SITA rozpoznają pasażera i jego paszport, a następnie, jeśli wszystko się zgadza, pozwalają mu przejść przejść do samolotu lub wejść na teren kraju.

Bramki ABC wykorzystują najnowszą technologię biometryczną, która pozwala na zidentyfikowanie pasażera zarówno poprzez rozpoznanie twarzy jak i odcisków palca. Ta procedura ma uczynić uczyni podróż łatwiejszą i znacznie zredukuje czas czekania w kolejkach. Poza tym, personel lotniska będzie mógł poświęcić więcej uwagi na zidentyfikowanie potencjalnych pasażerów wysokiego ryzyka.

Obecnie na lotnisku Fiumicino-Leonardo da Vinci zainstalowano osiem bramek ABCGates: cztery znajdują się w strefie przylotów, a pozostałe cztery w strefie odlotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj