Kolorem dominującym w Terminalu 4 Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Johna F. Kennedy’ego jest w tym miesiącu róż– to tylko jeden ze sposobów, w jaki lotnisko wspiera ogólnoświatowy Miesiąc Świadomości Raka Piersi.

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc profilaktyki raka piersi. Różowa wstążka wyraża solidarność z kobietami dotkniętymi nowotworem. Port lotniczy Nowy Jork JFK włączył się do akcji i przyozdobił różem Terminal 4. Co więcej, współpracując z American Cancer Society (ACS) tj. stowarzyszeniem do walki z rakiem, podjął działania w celu zwiększenia świadomości o chorobie i pozyskania funduszy.

Przez cały październik, pasażerowie korzystający z Terminalu 4 będą mogli przeczytać najistotniejsze informacje o chorobie i profilaktyce raka piersi. Fakty przedstawione na sześciu dwumetrowych tablicach, zainstalowanych w strefie wolnocłowej, trafią do około miliona odbiorców.

Ponadto terminal 4 włączył się w aktywne pozyskiwanie funduszy. W sklepach zorganizowana jest zbiórka drobnych z reszty. Zaplanowano również loterię i kiermasz wypieków.

Dotychczas udało się zebrać ponad 9 tysięcy dolarów. Szacuje się, że pod koniec miesiąc, pieniądze ze zbiórki przekroczą 20 tysięcy dolarów.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj