Piloci lądujący na najbardziej uczęszczanym niemieckim lotnisku mogą teraz korzystać z nowych technologii pomocnych przy lądowaniu zainstalowanych przez francuską firmę Thales, zajmującą się przemysłem lotniczym.

Międzynarodowe Lotnisko we Frankfurcie zainstalowało nowe systemy DME 415 oraz ILS 420 już wcześniej w tym roku, jednak dopiero teraz piloci mogą z nich w pełni korzystać.

Nowe technologie na lotnisku we Frankfurcie obejmują osiem systemów DME (Distance Measuring Equipment) 415s oraz ILS (Instrument Landing System) 420s, pracujące na trzech pasach startowych. Połowa z tych ulepszeń zainstalowana została na północno zachodnim pasie startowym, gdzie są one niezwykle użyteczne.

Międzynarodowe Lotnisko we Frankfurcie nad Menem zyskało tytuł dziewiątego najbardziej uczęszczanego portu lotniczego na świecie, z ponad 56 milionami pasażerów – o 12 procent więcej w porównaniu z 2010 rokiem. Na lotnisku miało miejsce ponad 487,000 przylotów i odlotów – prawie 5 procent więcej niż w roku poprzednim. Międzynarodowe Lotnisko we Frankfurcie jest obsługiwane przez Fraport AG oraz DFS (Deutsche Flugsicherung), które zajmuje się kontrolą ruchu powietrznego.

System ILS 420 podaje pilotom dokładne dane dotyczące lądowania, szczególnie podczas niesprzyjającej aury. Wiele takich systemów zostało już sprzedanych i zainstalowanych na różnych lotniskach na całym świecie. Z kolei systemy DME 415 zajmują się pomiarem odległości pomiędzy samolotem a urządzeniami naziemnymi, a następnie informacja ta przekazywana jest pilotowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj