CAG (Changi Airport Group), operator lotniska w Szanghaju, ogłosił wyniki za rok finansowy 2011-12 (12 miesięcy, aż do 31 marca 2012 roku), tym samym ujawniając robiące wrażenie rezultaty dotyczące finansów i ruchu lotniczego.

Lotnisko zanotowało znaczny wzrost liczby pasażerów, pomimo takich przeszkód jak światowy kryzys i podwyżka cen paliw, nieustające konflikty w krajach Bliskiego Wschodu, a także trzęsienie ziemi i tsunami, które dotknęły część Japonii. CAG zanotowało także wzrost w kategorii towarowej – o 2.3 % więcej niż w poprzednim okresie 2010-11.

Jego wydajność wynosząca 1,87 miliona ton w kategorii towarowej umieściła CAG pośród pierwszej dziesiątki lotnisk z najlepszym wynikiem w transporcie ładunków na świecie.

Wzrost w transporcie ładunków lotnisko zawdzięcza dołączeniem czterech nowych linii lotniczych w okresie 2011-12, a także otworzenie połączeń do sześciu nowych miast.

Szef CAG, Lee Seow Hiang, powiedział: „Podczas roku finansowego 2011-12 CAG osiągnęło przełom w wielu aspektach, zarówno aeronautycznym, jak i nie aeronautycznym.”

Mając na uwadze coroczną poprawę w dochodach lotniska w postaci 22,4 %, Lee Seow Hiang dodał: „Razem z naszymi partnerami i pracownikami lotniska wzmocniliśmy nasze możliwości i na tych fundamentach zbudowaliśmy potężny port lotniczy.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj