Jak podaje Eurocontrol europejskie lotniska będą w nadchodzących latach narażone na kryzys wydajności, a co za tym idzie ich dochód może stracić na tym około 230 biliony dolarów.

Eksperci przewidują, że wprawdzie obecnie obserwowany wzrost w ruchu lotniczym zacznie się powoli zmniejszać od teraz aż do 2035 roku, ale bez wydajnej infrastruktury europejskie lotniska będą ponosiły straty.

Badania na temat stanu przemysłu lotniczego w Europie przeprowadzone przez Eurocontrol przewidują, że w okresie aż do 2034 roku ograniczona wydajność lotnisk może stać się poważnym problemem.


Szacuje się, że w nadciąjacych latach europejskie lotniska nie będą w stanie obsłużyć około dwóch milionów lotów, a w konsekwencji aż 230 miliony pasażerów będzie musiało zrezygnować z podróży samolotem, która w innych okolicznościach doszłaby do skutku.

Zjawisko obniżonej wydajności lotnisk dotknie w szczególności niektóre kraje. Jak podaje Eurocontrol będą to między innymi: Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Włochy, Polska, Węgry oraz Turcja, jednakże cała Europa wkrótce zacznie odczuwać skutki tych zmian w postaci opóźnień lotów, które w przyszłości staną się normą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj