Więcej wydajnych procedur kontroli ruchu lotniczego, innowacyjne technologie oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni powietrznej pozwoliły w zeszłym roku na zatrzymanie 190,000 ton CO2. ,jak podaje firma NATS.

Brytyjska firma NATS, zarządzająca ruchem lotniczym na lotniskach Wielkiej Brytanii, na przełomie 2012 i 2013 roku obsłużyła 2.1 milionów lotów, a dzięki rozważnej polityce na rachunkach za paliwo zaoszczędzono w sumie 38 milionów funtów.


Firma NATS nieustannie wprowadza zmiany i nowe procedury, które mają pomóc zaoszczędzić benzynę oraz zredukować emisję szkodliwych gazów. Dotyczy to także tras transatlantyckich, gdzie można zaoszczędzić aż do pół tony paliwa podczas każdego lotu. W ostatnim roku wprowadzono 75 zmian, które pozwoliły na bardziej wydajne i oszczędne operacje lotnicze.


Ian Jopson, przewodniczący NATS do spraw środowiskowych i społecznych komentuje: „Jest to nasz najlepszy rok pod względem emisji CO2 oraz oszczędności na paliwie. Oznacza to, że od 2006 roku w sumie udało nam się zaoszczędzić 270 milionów funtów, ale nadal pozostaje dużo do zrobienia.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj