Brytyjskie lotniska zostały sklasyfikowane według czasu jaki pasażerowie muszą odstać aby odebrać bagaż. Wyniki badań przeprowadzonych przez stronę SendmyBag.com są dość zaskakujące.

SendmyBag.com porównało średni czas jaki upływa od przybycia pasażerów pod odbiór bagaży aż do momentu ujrzenia swoich walizek na ruchomej taśmie. Przykładowo, na lotnisku Manchester czas oczekiwania na bagaże wynosi średnio 15 minut 16 sekund, ale już na lotnisku Gatwick trzeba czekać co najmniej dwa razy dłużej – 33 minuty 21 sekund.

Wynik lotniska Birmingham również oscyluje wokół kwadransa – średni czas oczekiwania to 17 minut 49 sekund, zaś na terminalach London City podróżni czekają nieco dłużej – 18 minut 13 sekund.

Te statystyki bazują na doświadczeniach podróżnych, którzy przed lotem nadali bagaż, a po wyjściu z samolotu udali się po jego odbiór po przejściu przez odprawę paszportową. W sumie w badaniu przeprowadzonym przez SendmyBag.com wzięło udział około 2,500 pasażerów, którzy skorzystali z przynajmniej jednego z brytyjskich lotnisk w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Lotnisko Gatwick znalazło się na końcu listy i czas oczekiwania na bagaż jest tam najdłuższy (33 minuty 21 sekund). Nieco lepszy czas uzyskał Port Lotniczy Edynburg (31 minuty 47 sekund), a następnie London Heathrow (29 minut 29 sekund), Liverpool John Lennon (28 minut 51 sekund) oraz Bristol (27 minut).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj