Kontener na butelki okazał się wielkim hitem na lotnisku we Frankfurcie.

Port lotniczy we Frankfurcie zebrał 10,000 euro w ciągu pierwszego miesiąca inicjatywy mającej trwać trzy miesiące. Pomysł polegał na ustawieniu specjalnego kontenera na zużyte butelki i przekazywanie pieniędzy uzyskanych z recyklingu na różne organizacje.

Od grudnia 2013 podróżni oraz osoby odwiedzające to największe niemieckie lotnisko miały możliwość przyczynić się do ekologicznej inicjatywy i wrzucać do kontenera zużyte butelki i puszki.

W kontenerach znalazło się ponad 46,000 butelek i puszek, co pozwoliło uzbierać sumę 10,000 euro.

25 takich maszyn przeznaczonych na butelki zwrotne umieszczono na dwóch terminalach. Kontenery cieszyły się dużym powodzeniem i pozwalały każdemu przechodniowi na przyczynienie się do ochrony środowiska.

Przedstawicielka zarządu terminala lotniska, Martina Pfeffer, powiedziała: „Nie spodziewaliśmy się, że przedsięwzięcie odniesie taki sukces.” Jak dodaje, nie tylko sami podróżni i odwiedzający, ale również pracownicy lotniska chętnie brali udział w inicjatywie. Wrzucając butelkę lub puszkę można wybrać organizację, którą chcemy wspomóc, przykładowo WWF (the World Wide Fund for Nature) czy Wings of Help.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj