Pomimo sprzeciwu mieszkańców, na Międzynarodowym Porcie Lotniczym w Los Angeles zostanie przeprowadzony plan modernizacji, którego koszt szacowany jest na 5 bilionów dolarów.

Plan modernizacji lotniska LAX, mający na celu polepszenie bezpieczeństwa, został zaaprobowany w ostatni wtorek przez Radę Miasta.

Spotkanie Rady Miasta w tej sprawie podzieliło jej członków na dwa obozy. Plan modernizacji lotniska spotkał się z ostrym sprzeciwem grupy mieszkańców, którzy zaniepokojeni są negatywnymi skutkami przedsięwzięcia, takimi jak hałas czy zwiększenie zanieczyszczenia powietrza.

Niemniej jednak, głosy na korzyść modernizacji przeważyły i lotnisko LAX wkrótce zostanie rozbudowane, a jego przestarzałe instalacje unowocześnione.

Jednym z elementów rozbudowy lotniska Los Angeles ma być powiększenie drogi dla taksówek. Zabieg taki jest konieczny ze względów bezpieczeństwa.

Już kilka lat temu eksperci do spraw lotnictwa zauważyli, że lotnisko LAX jest przykładem złego rozmieszczenia równoległych dróg startowych, które położone są zbyt blisko siebie, co może być przyczyną kolizji. To niebezpieczeństwo jest zwiększone także przez słabą widoczność i duży ruch lotniczy na tym lotnisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj