Międzynarodowy Port Lotniczy Vancouver po raz czwarty z rzędu został wybrany najlepszym lotniskiem Ameryki Północnej.

Wynik rankingu lotnisk opiera się na opiniach 12 milionów pasażerów, którzy zostali przepytani przez brytyjską firmę lotniczą zajmującą się przeprowadzaniem ankiet. Firma ta odwiedziła w tym celu 395 portów lotniczych na całym świecie.

Dyrektor generalny lotniska Vancouver Larry Berg podziękował podróżnym za pozytywne opinie na temat lotniska YVR i za nieprzerwane zaufanie do tego portu lotniczego.

„W czasach dużej kompetencji wśród lotnisk, ta nagroda szczególnie podkreśla ciężką pracę jaką wykonują pracownicy lotniska, nasze linie lotnicze oraz partnerzy biznesowi. Tytuł najlepszego lotniska jest także wyrazem zaangażowania personelu i nieustannej dbałości o poprawę usług oferowanych na naszym lotnisku”, powiedział Berg.

Pomimo wygranej portu lotniczego YVR, tylko w marcu ponad 38.000 pasażerów z wyspy Vancouver i Lower Mainland wybrało podróż przez lotnisko Bellingham zamiast przez port Vancouver.

W rzeczywistości bowiem, każdego roku podróżni „głosują” także za pomocą portfela i wybierają inne, tańsze lotniska. Według statystyk kanadyjskiego Stowarzyszenia Konsumentów, 1.6 miliona pasażerów decyduje się na przekroczenie granicy podróżując przez SeaTac lub Bellingham.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj