Nowe lotnisko we Lwowie ma już swojego patrona. Chociaż sam wybór wzbudzał wiele emocji, ostatecznie podjęto decyzję, że port lotniczy otrzyma imię króla Daniela Halickiego.

Ukraiński rząd podjął w zeszłym tygodniu decyzję, że Międzynarodowy Port Lotniczy we Lwowie, który będzie jednym z gospodarzy Euro 2012 na Ukrainie, zostanie uhonorowany imieniem założyciela miasta, króla Daniela Halickiego. Wnioskował o to na posiedzeniu rządu wicepremier Borys Kołesnikow, odpowiedzialny za przygotowania Ukrainy do piłkarskich Mistrzostw Europy w przyszłym roku.

W Polsce szerokim echem odbiła się propozycja nadania nowemu lotnisku we Lwowie imienia Stepana Bandery. Przy podejmowaniu decyzji o wyborze imienia wzięto pod uwagę wyniki głosowania internetowego. Wśród różnych propozycji znalazła się ta jedna, która bardziej przypadła do gustu głosującym na Facebooku uczestnikom dyskusji. Król wygrał z Banderą o ponad 1tys. głosów.

Trzecie miejsce w rankingu na imię dla lotniska znalazło się „Lotnisko Lwów”. Jak podaje PAP, jedną z propozycji było nadanie portowi lotniczemu imienia, urodzonego we Lwowie polskiego pisarza, Stanisława Lema.

E.Z.

4 KOMENTARZE

  1. Zawsze nagłówek kontrowersyjny jest tylko po to aby mówił „kliknij mnie, no dalej kliknij mnie…”Ja tu myślałem że lotnisko likwidują czy coś a tutaj się okazuje że tylko nazwę zmieniają, pozdro -.-.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj