Podróż samolotem z dzieckiem bywa mecząca. Długie godziny oczekiwania sprzyjają znudzeniu malca, a to – jak wiadomo – wywołuje skutki uciążliwe do zniesienia nie tylko dla rodziców ale i dla współpasażerów.

O ile podróż samolotem sama w sobie jest stresującym wydarzeniem, o tyle podróż z dzieckiem jest co najmniej kilka razy bardziej stresująca. Trzeba bowiem jeszcze zadbać o potrzeby malucha, a środowisko nie jest ku temu sprzyjające. Jeśli dodać jeszcze do tego opóźniony lot, to zmęczenie już na samym początku urlopu sięga zenitu.

Planując podróż z dzieckiem warto przed wyjazdem sprawdzić stronę internetową lotniska i dowiedzieć się, co oferuje ono rodzicom podróżującym z dziećmi. Dianne McLay sprawdziła najbardziej uczęszczane lotniska międzynarodowe w 10 krajach. Oto porty lotnicze które zdobyły 5 gwiazdek w jej rankingu:

Singapore Changi Airport, Singapur *****
Ten port lotniczy, który wygrał również w rankingu Sleepinginairports.net, dostał aż pięć gwiazdek w rankingu na najlepsze lotniska rodzinne. Tutaj maluchy nie mają szansy się nudzić. Jakie są tam możliwości ciekawego spędzenia czasu?

Zabawa na basenie. Ceny nie są kosmiczne: 13,56$. Za taką sumę można skorzystać z basenu, jakuzzi, prysznica. Cena zawiera również ręcznik i bezalkoholowy drink w barze.

Dla podróżnych, którzy muszą czekać dłużej Singapore Visitors Centre oferuje za darmo dwugodzinną wycieczkę po Singapurze.

Liczne pokoje dla rodziców.

Ogrody tematyczne dla dzieci (słonecznikowy, bambusowy, kaktusowy, bambusowy), place zabaw, apteki.

Hong Kong Airport, Hongkong *****
Czyste, schludne, przytulne, z bezpiecznymi kącikami dla maluchów. Personel stara się pomóc na każdym kroku, chociażby przyśpieszając odprawę z dziećmi, a szczególną opieką otacza rodziców samotnie podróżujących z dzieckiem.

Znajduje się tam aż 28 pokoi dla mam z dzieckiem usytuowanych naprzeciwko toalet. Przy dłuższym oczekiwaniu można zdecydować się na płatną wycieczkę po mieście. Takie eskapady są organizowane specjalnie dla pasażerów lotniska. Oprócz tego łatwo można znaleźć poczekalnie dla rodziców z dziećmi w których są TV i gry oraz: Azjatyckie Hollywood,

Ccentrum rozrywki z kinem 4D,

i-Sport (stymulatory sportowe) i

Aviation Discovery Centre gdzie dziecko (lub dorosły) może się poczuć jak w kokpicie pilota.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj