Zlokalizowany na malowniczej wyspie Aruba na Morzu Karaibskim, port lotniczy Queen Beatrix jest pierwszym lotniskiem na świecie, które wprowadziło samoobsługową kontrolę pasażerską.

W dniu 28 maja miała miejsce inauguracja nowej platformy, służącej do przetwarzania danych osobowych, opracowanej przez Vision-Box, przy współpracy z władzami lotniska, rządem holenderskim i lotniskiem Schiphol. System o wdzięcznej nazwie „Happy Flow” (tzw. Radosny Przepływ) został wdrożony jako dwuletni program pilotażowy.

Happy Flow” ma dwa wyraźne cele jako program pilotażowy: a) ocenę procesu wstępnej kontroli granicznej pasażerów, podróżujących z Aruby do krajów Unii Europejskiej i strefy Schengen, oraz b) usprawnienie przetwarzania danych i tym samym zwiększenie satysfakcji podróżujących.

Dzięki Happy Flow pasażerowie na lotnisku Aruba muszą pokazać paszport tylko raz, w momencie odprawy bagażowej. Następnie, mogą swobodnie poruszać się po lotnisku, bo kamery biometryczne, usytuowane w różnych punktach samoobsługowych, skanują i rozpoznają charakterystyczne cechy ich twarzy.

Jos Nijhuis, prezes i dyrektor generalny Grupy Schiphol komentuje: „Happy flow jest niezwykle innowacyjnym i ważnym krokiem dla rozwoju branży transportowej, nie tylko dla portu lotniczego Aruba, ale dla całego świata. Aruba jest bardzo dumna, że mogła uruchomić ten innowacyjny projekt.”

Happy Flow jest kamieniem milowym w tworzeniu zrównoważonej gospodarki, opartej na wiedzy oraz w umacnianiu pozycji tak ważnego ośrodka jakim jest port lotniczy Aruba.” – dodaje prezes.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj