Coraz częściej porty lotnicze stają się przestrzenią artystycznego dialogu. 3 czerwca bostoński port lotniczy świętował odsłonięcie nowego obiektu w terminalu B – rzeźby, która choć paradoksalnie nieruchoma „oddaje hołd energii i ruchliwości” terminalu.

Nowy nabytek Boston Logan ma ponad 5 metrów wysokości i jest wykonany ze stali nierdzewnej, malowanej proszkowo.

Autor rzeźby „FlyBy” (co w tłumaczeniu na polski można by wyrazić słowem „Przelot”), wielokrotnie nagradzany artysta, Jakub Kulin wyjaśnia: „Rzeźba celebruje żywotność, ruch Terminalu B i jest zainspirowana energią i emocjami”.

Geometryczne i asymetryczne wzory mają oddziaływać w przestrzeni, łącząc i urzekając mijających się podróżnych.

„Rzeźba nawiązuje do pojęcia transformacji i przepływu, jej teleskopowe formy dają poczucie szybkości i wzbijania się w powietrze, obiekt płynnie wyłania się z podłogi.”

Prezes Thomas Glynn podkreśla, że jest to początek artystycznych inicjatyw na lotnisku. „Dzieło Jakuba jest wyjątkowe, ponieważ jest to duża metalowa konstrukcja, ale równocześnie nie jest przytłaczająca”.

„Nasi pasażerowie mogą wchodzić w interakcje z rzeźbą, mogą ją dotknąć, biegać wokół niej lub po prostu patrzeć jak ten obiekt dobrze tu pasuje, ma się niemal wrażenie, że pozostała część terminalu została wybudowana wokół niego.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj