Fińskie lotnisko, jako pierwszy port lotniczy w Europie, zostało wyposażone w specjalne kapsuły do spania, oferując podróżnym możliwość odpoczynku i odrobinę prywatności.

W ubiegłym roku portal internetowy SleepingInAirports.com uznał Helsinki za jedno z najbardziej przyjaznych dla snu lotnisko na świecie. Jeszcze przed zamontowaniem kapsuł Helsinki znalazły się na trzecim miejscu klasyfikacji. Najnowszy zakup tylko umocnił tę pozycję.

Zaprojektowana w Finlandii kapsuła do spania GoSleep umożliwia nie tylko rozłożenie wygodnego siedzenia do pozycji leżącej, ale jest też wyposażona w izolującą od hałasu osłonę. Dodatkowo posiada gniazdo do zasilania smartfonów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych.

Port lotniczy w Helsinkach jest pierwszym lotniskiem w Europie, wyposażonym w miejsca do spania. Aktualnie posiada 19 kapsuł zamontowanych w gate’ach 18 i 38.

„Chcemy zapewnić pasażerom możliwość bezstresowej podróży i drzemkę między lotami” wyjaśnia Heikki Koski, wiceprezes Finavii, obsługującej fińskie lotniska. „Port posiada wielu pasażerów tranzytowych, którzy nie śpią od dłuższego czasu albo cierpią na zmęczenie spowodowane nagłą zmianą strefy czasowej. Wierzę, że serwis będzie cieszył się dużym powodzeniem.”– dodaje Koski.

Pomimo kapsuły GoSleep zostały wprowadzone zaledwie kilka dni temu, już zdobyły pozytywne opinie pasażerów. Finavia zadbała nie tylko o sen, ale i o dobre samopoczucie podróżnych. Na lotnisku znajdziemy też salę do jogi oraz galerię sztuki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj