Pomimo dobrych wyników australijskich lotnisk jeśli chodzi o ruch pasażerski, jakość ich usług została ocenione negatywnie, zaś najgorzej pod tym względem wypadło lotnisko w Sydney.

Port lotniczy Sydney znalazł się na ostatnim miejscu wśród pięciu najważniejszych australijskich lotnisk pod względem oceny jakości usług, mimo, że jednocześnie jest najbardziej ruchliwym lotniskiem Australii. Raport na ten temat został przygotowany przez australijską komisję konkurencji i konsumenta (ACCC – Australian Competition and Customer Commisson).

Jak pokazuje Airport Monitoring Report, w latach 2011 i 2012 jakość oferowanych usług na lotniskach Perth Adelaide, Melbourne, Brisbane oraz Sydney znacznie się pogorszyła.

Pomimo wpływów budżetowych i coraz większej ilości pasażerów na wszystkich tych lotniskach, żadne z nich nie zostało ocenione pozytywnie od 2008 roku.

Komisja ACCC uznała między innymi, ze lotnisko Sydney ma najbardziej wygórowane ceny za parking, jednak port lotniczy odpowiedział, że raport został sporządzony 10 miesięcy i od tamtego momentu wprowadzono już znaczne zmiany w kwestii parkingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj