W lipcu 2013 europejskie lotniska zanotowały znaczny wzrost liczby pasażerów, a niektóre porty lotnicze na terenie Europy wręcz biły rekordy w ruchu pasażerskim, jak wynika z najnowszych raportów opublikowanych na ten temat.

Wzrost liczby pasażerów zanotowano zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w wielu innych europejskich krajach, co pokazuje, że tegoroczne lato będzie wyjątkowo dobre dla ruchu powietrznego, jeśli tylko w sierpniu ta tendencja się utrzyma.

Jednym z takich lotnisk jest port lotniczy w Edynburgu w Szkocji, który obsłużył w lipcu 2013 ponad milion pasażerów – o 13.1 procent więcej niż w tym samym miesiącu w 2012 roku.

Z kolei w przypadku innego szkockiego lotniska, Glasgow, zanotowano rekordowy od wielu lat wzrost liczby pasażerów. Ostatnio tak wysokie statystyki na tym lotnisku zarejestrowano w 2008 roku.

Jeśli chodzi o inne kraje, to również duńskie lotnisko w Kopenhadze zanotowało ogromnie pozytywne wyniki w lipcu. Po raz pierwszy w historii lotnisko to obsłużyło 2.4 miliona pasażerów w ciągu jednego miesiąca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj