Pracownicy lotniska Stansted planują serię strajków przeciwko cięciom w pensjach.

Pracownicy zajmujący się bagażami, którzy są członkami związku GMB oraz zatrudnieni przez firmę outsourcingową Mitie, rozpoczną strajk podczas długiego weekendu pod koniec tego miesiąca. Strajk będzie trwał od 3:30 do 6.00 rano oraz w tych samych godzinach po południu, w dniach od 23 do 26 sierpnia.

Przeważająca większość, bo aż 92% członków GMB, poparła strajk przeciwko cięciom w pensjach, które wprowadzono w życie w czerwcu. Premie za nadgodziny oraz za nocne zmiany zostały obcięte o 3.5 procent, zaś jednocześnie pensje podwyższono o 2 procent.

Jak komentuje przewodniczący GMB, Gary Pearce, firma z jednej strony daje pracownikom podwyżkę, ale w tym samym czasie obcina im pensję. Jak podaje Pearce, GMB otwarte jest na wszelkie dyskusje, jednak zaznacza, że jedyną drogą do odwołania strajku jest przywrócenie dawnych stawek. Do tej pory strony nie ustaliły jednak żadnych negocjacji.

Pomimo tego, że strajk został zaplanowany na długi weekend, rzecznik Mitie zapewnia, że pasażerowie jedynie minimalnie odczują zakłócenia. W tych dniach przewiduje się, że z lotniska Stansted odleci ponad 30,000 pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj