Wiedeńska grupa FWAG (The Flughafen Wien Group) w pierwszym kwartale 2014 roku uzyskała dochód wynoszący 139,5 miliony euro, co oznacza spadek o 4.4% w porównaniu do tego samego okresu sprzed roku.

Grupa FWAG zarządzająca wiedeńskim lotniskiem jako główną przyczynę spadku w dochodach podaje dość łagodną zimę w 2014 roku, a co za tym idzie, mniejszy dochód z serwisów odśnieżających. Dla porównania, zima w poprzednim roku była raczej sroga, co dało duży przychód z maszyn odśnieżających.

Mimo spadku w pierwszym kwartale grupa FWAG jest bliska osiągnięcia celu, jaki został obrany na 2016 rok. Ruch pasażerski na lotnisku w Wiedniu wzrósł o 0,3% w pierwszym kwartale, a liczba podróżnych wyniosła 4,4 miliony. Na statystyki ruchu miały znaczny wpływ zarówno Święta Wielkanocne jak i niespokojna sytuacja na Ukrainie i w Rosji oraz na Bliskim Wschodzie.

Również lotnisko na Malcie, najważniejsza zagraniczna inwestycja grupy FWAG, zanotowało pozytywne wyniki – 8,4% wzrostu w liczbie pasażerów podczas pierwszego kwartału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj