Na londyńskim lotnisku Gatwick postawiono dwumetrowe rzeźby z piasku przedstawiające nowojorski Chrysler Building oraz Burj Al Arab w Dubaju, odnoszące się do dwóch miast do których można polecieć z Gatwick. Budynki symbolizują stale rozrastającą się siatkę połączeń dalekobieżnych na lotnisku Gatwick.

Wcześniej w tym roku, linie lotnicze Emirates rozpoczęły codziennie loty do Dubaju z lotniska Gatwick, wykorzystując do tego samoloty A380 Aircraft. Z kolei linie Norwegian uruchomiły bezpośrednie loty do Nowego Jorku używając Dreamlinerów.

Gatwick dysponuje obecnie ofertą ponad 200 połączeń do miast na całym świecie – więcej niż jakiekolwiek inne lotnisko w Wielkiej Brytanii – a 20% pasażerów korzysta z lotów w celach biznesowych do Nowego Jorku i Dubaju.

Piaskowe rzeźby pozostaną na lotnisku przez dwa miesiące i szacuje się, że obejrzy je około 7.5 miliona pasażerów, przechodzących przez terminal w tym okresie. Autorem rzeźb jest artysta Zeus, który wyjaśnia, że zainspirował się dwoma reprezentacyjnymi obiektami, które można zobaczyć podróżując z lotniska Gatwick.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj