Nowy program inwestycyjny Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy przyniósł wymierne rezultaty. W pierwszym półroczu 2011 roku na gdańskim lotnisku obsłużono w sumie aż 1.110.171 pasażerów. To 10% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Na tak dobry wynik wpłynęła zarówno dynamiczna rozbudowa i unowocześnienie infrastruktury lotniska, jak i rozwój siatki połaczeń.

Obecnie na terenie portu lotniczego jest realizowany nowy program inwestycyjny. Ma on na celu podniesienie komfortu podróżowania z gdańskiego lotniska. W ramach tego projektu 14 lipca 2011 roku zakończono przebudowę parkingów i oddano do użytku 200 nowych stanowisk, które znacznie usprawnią korzystanie z portu lotniczego. Na dzień dzisiejszy gdańskie lotnisko ma do dyspozycji 1170 miejsc postojowych.

Fot. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha WałęsyOd lipca bieżącego roku Gdańsk ma juz bezpośrednie połączenie z Krakowem i Wrocławiem. Znacznie wzrosła również liczba połączeń czarterowych. Wszystko to bezpośrednio przekłada sie na ilość pasażerów.

Nie bez znaczenia dla tak szybkiego wzrostu jest również fakt, że coraz wieksza liczba turystów docenia walory i atrakcje regionu. Morze, piaszczyste plaże, imprezy plenerowe – jak chociażby kolejne edycje Heineken Open’er Festival – to dlatego Trójmiasto staje się z początkiem lipca jednym z najpopularniejszych miejsc w Polsce i tak jest do końca wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj