Międzynarodowy port lotniczy Seattle -Tacoma jest trzecim lotniskiem w Stanach Zjednoczonych, który wprowadził mobilną aplikację, pomagającą pasażerom przylatującym do Stanów w odprawie celnej. Aplikacja w znacznej mierze przyspieszy przejście pasażerów przez konieczne po przylocie kontrole.

Nowa aplikacja tzw. Mobile Passport, zakupiona przez amerykański port lotniczy, jest wspólną inwestycją operatora lotniska Seattle Tacoma i U.S. Customs and Border Protection (CBP), czyli amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic. Aplikacja ma na celu przyspieszenie procedur celnych po przylocie do kraju.

Wobec coraz większej liczby pasażerów międzynarodowych przybywających do naszego kraju, potrzebujemy tego typu innowacji, aby zapewnić turystom szybkość poruszania się po naszym obiekcie”– komentuje manager Sea-Tac Charles Goedken.

Zauważa on, że międzynarodowy ruch długodystansowyw Sea-Tac wzrósł prawie o 80% a cały międzynarodowy ruch pasażerski zwiększył się o ponad 45% od 2009 roku.

Aplikacja nie wymaga wcześniejszego zatwierdzenia, jest darmowa i nie zbiera żadnych poufnych informacji od podróżnych. Pozwala ona na znacznie krótszy czas oczekiwania na lotnisku. Jak działa?

  • Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji na smartfon z internetowego sklepu Apple App lub Google Play.

  • Następnie należy utworzyć nowy profil, wprowadzając dane z paszportu.

  • Kolejny krok to udzielenie odpowiedzi na kilka krótkich pytań celnika. Tym razem na pytania odpowiadamy bezpośrednio w telefonie.

  • Następnie należy przesłać mobilny formularz do Urzędu Celnego (CBP), aby otrzymać zaszyfrowaną wiadomość z QR-kodem (Encrypted Quick Response),

  • Do 4 godzin po otrzymaniu cyfrowego kodu pasażer ma obowiązek udać się z mobilnym urządzeniem oraz paszportem do punktów kontroli Mobilnych Paszportów (Mobile Passport Control).

Mobilna Kontrola Paszportowa ma zostać wprowadzona również w innych amerykańskich portach lotniczych. Urząd Celny USA zobowiązał się, że do końca 2016 roku aplikacja będzie dostępna na 20 lotniskach, obsługujących najwyższą ilość pasażerów międzynarodowych. Do tej pory aplikacja została bardzo pozytywnie przyjęta na lotniskach w Atlancie i Miami.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj