Z raportu przeprowadzenego w zeszłym roku wynika, że Heathrow ma najgorsze wyniki jeśli chodzi o punktualność ze wszystkich brytyjskich lotnisk. W tym roku władze lotniska postanowiły temu przeciwdziałać.

Jako pierwsze na świecie, lotnisko Heathrow użyje zaawansowanej technologii, aby usprawnić punktualność odlatujących lotów oraz podnieść satysfakcję pasażerów i zmniejszyć stres związany z podróżą.

Program, który wprowadzono na londyńskim lotnisku, nosi nazwę „pozytywny boarding” i umożliwia on podanie dokładniejszych informacji na temat sytuacji danego podróżnego.

Program ten polega na tym, że przy skanowaniu karty pokładowej pasażera system łączy się od razu z centrum lotów i informuje ile czasu pozostało do lotu. Pomaga to ocenić czy podróżny powininien się spieszyć oraz ile czasu pozostało mu na dotarcie do bramki lub czy nie znajduje się złym terminalu. Jeśli pojawia się jakiś problem, zawiadamia się odpowiednią linię lotniczą.

System „pozytywny boarding” jest już w użyciu na Terminalu 3. Jak twierdzą władze lotniska, w wielu przypadkach program ten zapewnia bezstresową podróż. We wrześniu planuje się wprowadzenie tego ulepszenia także na Terminalu 4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj