Port lotniczy Heathrow zanotował rekordowo wysoką liczbę pasażerów w ostatnim miesiącu, czyniąc go rekordowym październikiem w historii tego lotniska. 6.32 miliony pasażerów odwiedziło Heathrow podczas poprzedniego miesiąca, czyli o 0,4% więcej niż w tym samym miesiącu w 2013 roku.

Październik 2014 roku okazał się rekordowy dla Heathrow pod względem liczby pasażerów, ale też transportu ładunków. Port ten jest trzecim największym lotniskiem na świecie w kategorii ruchu pasażerskiego.


Liczba pasażerów przypadająca na jeden samolot wzrosła o 0.7% do 156.0, jeśli chodzi zaś o poszczególne kraje wzrost pasażerów wyniósł 9.6% w lotach do Chin, 7.2% do Brazylii, 6.6% do Meksyku oraz 4,5% do Indii. Wśród lotów długodystansowych wzrost liczby podróżnych wyniósł 1.1%. W kategorii cargo natomiast Heathrow zanotował ogólny wzrost o 8.3%.


Dyrektor naczelny lotniska, John Holland-Kaye, powiedział, że ostatnie pozytywne wyniki w kategoriach ruchu pasażerskiego poświadczają, że Heathrow odgrywa kluczową rolę w budowaniu brytyjskiej gospodarki. Lotnisko zawdzięcza swój sukces między innymi bardzo dogodnej lokalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj