W mieście Quito w Ekwadorze powstało lotnisko z najdłuższym pasem startowym w Ameryce Południowej. Prezydent tego kraju przekonuje, że z jedenastu katastrof lotniczych zanotowanych w ostatnich latach, sześciu można by uniknąć, gdyby lotniska dysponowały dłuższą drogą startową.

19 lutego 2013 roku w Quito w Ekwadorze otwarto lotnisko z najdłuższym pasem startowym w Ameryce Łacińskiej. Budowa kosztowała ponad 630 milionów dolarów. Jednocześnie dawne lotnisko, działające od 1960 roku, zostało wyłączone z ruchu i odeszło do historii. Zostało ono już całkowicie otoczone przez rozwijające się wokół miasto, a niedługo zostanie ono przekształcone w miejski park.


Budowa nowego lotniska dla Quito rozpoczęła się w 2006 roku. Port lotniczy zajmuje powierzchnię 500 tysięcy hektarów, zaś dawne lotnisko miało jedynie 126 tysięcy hektarów i ze względu na swoje położenie było jednym z najtrudniejszym lotnisk Ameryki Południowej pod wzgldem lądowania i startu samolotów.


Nowy port lotniczy położony jest na wysokości 400 metrów nad poziomem morza i będą się z niego odbywały bezpośrednie loty między innymi do Madrytu, Amsterdamu, Sao Paulo i Nowego Jorku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj