Port lotniczy Lyon Saint-Exupéry wybrał firmę, która będzie odpowiedzialna za prace, związane z obsługą bagażu w nowym Terminalu. Kontrakt już podpisany.

Francuska firma ALSTEF jest jednym z głównych światowych dostawców systemów obsługi bagażu (BHS – baggage handling systems) oraz innowacyjnych i trwałych rozwiązań dla lotnisk.

Kontrakt, którym wyróżniona została firma ALTSEF, przewiduje instalację oraz obsługę techniczną systemu bagażowego i ma wartość około 14 mln euro.

Obejmuje on instalację stanowisk check-in, skanerów do prześwietlania bagażu, systemu odpowiedzialnego za automatyczne sortowanie bagażu przy wylotach i dostarczania bagażu po przylocie.

Praca będzie odbywać się w dwóch etapach, z których pierwszy ma zostać ukończony pod koniec 2016 roku.

Faza druga, której początek zaplanowano na 2017 rok, obejmuje instalację dodatkowych punktów odpraw w istniejącym Terminalu 1, który będzie powiązany z system sortowania bagażu w nowym Terminalu 1.

W planach jest też instalacja szybkiego automatycznego sortera do bagaży firmy SELEX, co jest wynikiem współpracy ALTSEF i SELEX, której efekty można zobaczyć na lotnisku Basel Mulhouse.

Mówiąc o projekcie pod koniec ubiegłego roku, przewodniczący Aéroports de Lyon, Philippe Bernand, powiedział: „Chcemy, by port lotniczy Lyon-Saint Exupéry stał się drugą bramą w kraju a pierwszą w południowo-wschodniej Francji.”

Ujawnił, że projekt rozwojowy skupia się na czterech głównych celach: jakośći usług, zwiększenia konkurencyjności poprzez poprawę efektywności operacyjnej, rozwój dochodów zewnętrznych, nie związanych z lotnictwem oraz zwiększenie możliwości portu lotniczego, jeśli chodzi o obsługę linii lotniczych.

Nowy terminal będzie wyposażony w osiem stanowisk dla samolotów szerokokadłubowych, 90 punktów odprawy, 19 dodatkowych pasów bezpieczeństwa, 16 mostów powietrznych, 11 karuzel bagażowych, i jeden system automatycznego sortowania bagaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj