Około2.5 miliona podróżnych przeszło przez port lotniczy Luksemburg w zeszłym roku, pobijając o 12.3% wcześniejszy rekord w ruchu pasażerskim pochodzący z 2013 roku.

Wyniki z 2014 pokazują, że lotnisko w Luksemburgu utrzymuje tendencję wzrostową od ostatnich pięciu lat podczas których ruch pasażerski wzrósł aż o 60%.

Tak dobre wyniki lotnisko zawdzięcza w szczególności kilku operującym na nim liniom lotniczym, które znacznie poszerzyły swoje oferty. Między innymi mowa o przewoźniku Luxair, który otworzył trzy nowe połączenia (do Dublina, Sztokholmu oraz Lizbony) oraz zwiększył częstotliwość istniejących już lotów.

Również tanie linie Easyjet przyczyniły się do wzrostu liczby pasażerów, otwierając połączenie ze stolicą Portugalii pod koniec 2013 roku, a także z Londynem i Mediolanem. Natomiast Turkish Airlines potroiły liczbę swoich pasażerów zwiększając znacznie ilość połączeń między Luksemburgiem a Istambułem.

Aby kontynuować tendencję wzrostową, port lotniczy musiałby zwiększyć liczbę pasażerów o 8% w rozpoczynającym się 2015 roku, a dokładnie przez jego drzwi musiałoby przejść 2.7 milionów pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj