Międzynarodowy port lotniczy Sydney utrzymał swoją pozycję jako najbardziej uczęszczane lotnisko Australii w roku ubiegłym, zarówno jeśli chodzi o loty krajowe, jak i międzynarodowe.

W 2012 roku lotnisko Sydney świętowało rekordowy wynik w skali roku, który wyniósł 36.92 milionów pasażerów, co daje wynik o 3,6% większy niż w roku poprzednim. Ponadto, grudzień 2012 roku był także rekordowym miesiącem, w którym lotnisko zanotowało wzrost liczby pasażerów o 5,2%.

Jest to duży skok dla lotniska Sydney jeśli chodzi o liczbę pasażerów w porównaniu z drugim najbardziej uczęszczanym lotniskiem Australii – portem lotniczym Melbourne, które osiągnęło wynik 29,42 miliona pasażerów w roku ubiegłym.

Dyrektor lotniska Sydney, Karrie Mather, wyraziła swoje zadowolenie z powodu nowego rekordu i oznajmiła, że rok 2012 zakończył się dla tego portu lotniczego niezwykle korzystnie. Według Karrie Mather miało na to wpływ kilka czynników.

Jednym z czynników było zwiększenie liczby lotów niektórych linii lotniczych, między innymi AirAsia, Jetstar i Scoot w przypadku połączeń międzynarodowych, oraz linii Tiger i Jetstar, które poszerzyły ofertę lotów krajowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj