Najnowsze dane wskazują iż najwięcej opóźnień na amerykańskich lotniskach generuje lotnisko Newark Liberty. Średnio opóźnienie wynosi 83 minuty.

Dane pochodzą z Biura Transportu Statystyki w Departamencie Transportu USA. Newark Liberty International Airport jest 14 portem lotniczym w Stanach Zjednoczonych pod względem ruchu pasażerskiego. Jak pokazują dane aż 40% opóźnień na amerykach lotniskach generowana jest właśnie przez lotnisko Newark.

Pasażerowie na lotnisku w Newark czekający na swoje loty (video)

Najczęściej opóźnienia notuje się w połaczeniach z takimi lotniskami jak Dallas Love Field Airport, lotniska Chicago O’Hare International Airport, LaGuardia Airport i Hartsfield -Jackson Atlanta International. Według przeprowadzonych analiz opóźnienia na lotnisku w Newark mają oczywistą naturę. Chodzi oczywiście o przeciążenie tego jednego z największych lotnisk świata który notuje ruch na poziomie ponad 40 milionów pasażerów rocznie. Obok lotniska LaGuardia i lotniska JFK Newark to Newark to jedne z ważniejszych lądowisk Nowego Jorku. Lotnisko jest bazą m.in dla Continental Airlines.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj