Sierpień na lotnisku w Pyrzowicach upłynął pod znakiem kolejnego rekordu. Podczas drugiego miesiąca wakacji odprawiono tam 343 tys. podróżnych, tym samym poprawiono wynik z lipca tego roku który wynosił 338 tys. osób.

Ponad 343 tys. pasażerów odprawiono na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach w sierpniu tego roku. To rekord polskich portów regionalnych pod względem liczby odprawionych podróżnych w jednym miesiącu. Jest to również o 10 procent więcej w stosunku do sierpnia ubiegłego roku.

Wzrost odnotowano zarówno w ruchu czarterowym, jak i regularnym. Z połączeń czarterowych w lipcu skorzystało blisko 170 tys. pasażerów, co stanowi 21 procentowy wzrost, a z usług przewoźników regularnych – prawie 173 tys. osób. We wrześniu tego roku siatka połączeń pasażerskich z portu w Pyrzowicach obejmuje loty regularne w 27 kierunkach oraz czarterowe na 36 trasach.

Lotnisko rozbudowuje infrastrukturę obsługi technicznej samolotów, zamierza stać się portem bazowym dla kolejnych przewoźników. Według prognoz, do końca roku na podkatowickim lotnisku zostanie odprawionych 2,55 mln pasażerów, co będzie najlepszym wynikiem w historii lotniska.

E.Z.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj