Zapowiadają się duże zmiany na krakowskim lotnisku. Jest już pozwolenie na budowę i rozbudowę terminalu pasażerskiego. Do 2015 r. port lotniczy w podkrakowskich Balicach ma zyskać zupełnie nowe oblicze.

W środę 26 października wojewoda małopolski wydał pozwolenie na budowę i rozbudowę terminalu pasażerskiego oraz wewnętrznego układu komunikacyjnego krakowskiego lotniska. Terminal pasażerski, zaprojektowany przez Agencję Projektową APA Czech-Wróbel-Duliński, po rozbudowie będzie miał blisko 55 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej (obecnie 15 tys.). W ciągu roku będzie mogło tu zostać odprawionych około 8 milionów pasażerów. Nowy wewnętrzny układ komunikacyjny z dodatkowymi pasami ruchu ułatwi poruszanie się wokół terminalu, parkingu wielopoziomowego oraz planowanego hotelu.

A tak w zamierzeniach ma wyglądać lotnisko po przebudowie:

Wartość budowy i rozbudowy terminalu oraz przebudowy wewnętrznego układu komunikacyjnego to ok. 400 milionów złotych, z czego 100 milionów mają stanowić unijne dotacje.

W pierwszym etapie inwestycji zostanie zbudowany nowy terminal. Będzie oddany do użytku w 2014 r. W następnym etapie istniejący już terminal międzynarodowy zostanie wyremontowany a na koniec obydwa budynki będą połączone w jedną bryłę. Całość ma zostać zrealizowana do 2015 r.

E.Z.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj