Krakowskie lotnisko w tym roku odnotowało wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Stało się tak między innymi dzięki lotom wewnątrzkrajowym, które stają się coraz popularniejszym sposobem podróżowania.

W lipcu w Kraków Airport obsłużono 316 519 pasażerów jest to mniej więcej tyle samo co w analogicznym okresie zeszłego roku. W stosunku do lipca 2010 zmalała natomiast (i to aż o 8%) ilość operacji lotniczych, w tym roku było ich 3 029. Sumując, w okresie od stycznia do lipca 2011 obsłużono 1 683 058 pasażerów. To o 5% więcej niż w pierwszych siedmiu miesiącach 2010 roku.

Duży wpływ na wzrost liczby obsługiwanych pasażerów miało popularne połączenie Kraków-Gdańsk uruchomione prze Eurolot 1 lipca. Średnie wypełnienie na tych rejsach przekraczało 85%. W lipcu Eurolot przewiózł niemal pięć razy tyle osób, ile udało się odnotować na tej trasie w ubiegłym roku.

Obecnie szybko rośnie popularność połączeń wewnątrzkrajowych, które – zwłaszcza w okresie urlopowym – są o wiele wygodniejszym sposobem przemieszczania się niż inne środki komunikacji międzymiastowej. W planach jest uruchomienie kolejnych połączeń lokalnych, które prawdopodobnie także znacznie przyczynią się do wzrostu statystyk na polskich lotniskach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj