Klienci biznesowi mogą liczyć na specjalne traktowanie, ponieważ są to klienci bardzo wymagający, którzy lubią podróżować w sposób niestandardowy i którzy na miejscu cenią sobie luksus oraz dostęp do ekskluzywnych atrakcji.

Ewings.pl traktuje klientów biznesowych w sposób szczególny, a w zależności od preferowanej przez nich formy wypoczynku – aktywnej lub stacjonarnej, poleca im albo stacjonarne wyjazdy skrojone na miarę ich oczekiwań, albo specjalne, dostępne czasem w katalogach turystycznych, wycieczki w ramach turystyki eventowej.


Stacjonarne wakacje w hotelu

Większość klientów biznesowych podróżuje albo w pojedynkę, albo w parze (znacznie rzadziej, choć też się to zdarza, podróż odbywa się w wąskim gronie znajomych). Ponieważ klienci z zasobnym portfelem raczej nie zabierają na takie wyjazdy dzieci, to też jako preferowane hotele wskazują oni obiekty, których oferta nie jest skierowana dla rodzin z dziećmi. Klienci biznesowi, łaknący spokoju i prywatności, wybierają też zazwyczaj hotele położone z dala od głośnych kurortów albo z dala od gwarnego centrum miejscowości wypoczynkowej – w tym miejscu wymieńmy na przykład 5 – gwiazdkowy hotel Insotel Club Punta Prima w miejscowości Punta Prima na Minorce, ekskluzywny hotel Melia Madeira Mare Resort & Spa w okolicy Funchal (kilka km od centrum) na Maderze, luksusowy hotel Lopesan Baobab Resort usytuowany w pobliżu Meloneras na Gran Canarii (ok. 3 km od centrum kurortu) czy też 5 – gwiazdkowy hotel Mediterranean Royal położony w okolicy kurortu Kamari na wyspie Santorini. Wybierając się na wczasy stacjonarne klienci biznesowi często proszą też specjalistów ds. obsługi klientów biznesowych o przygotowanie oferty skrojonej na miarę ich oczekiwań, co oznacza, że nie kupują oni standardowych wycieczek (nawet tych luksusowych) dostępnych w katalogach turystycznych. Oferty przyszykowane indywidualnie obejmują zazwyczaj kilka oddzielnych usług, a mianowicie:


  • rezerwację pobytu w ekskluzywnym hotelu na tyle dni, ile klient sobie życzy, ponieważ nie musi on trwać standardowo 7, 10 albo 14 dni;
  • rezerwację lotu rejsowego w klasie biznes, ponieważ klienci biznesowi nie korzystają raczej z lotów czarterowych;
  • rezerwację indywidualnego transferu samochodowego pomiędzy lotniskiem i hotelem;
  • rezerwację wakacji w opcji tylko ze śniadaniem, gdyż daje im to możliwość skosztowania dań serwowanych w lokalnych restauracjach czy tradycyjnych dobrych tawernach.


Jeśli chodzi o dodatkowe usługi, to za wiele z nich klienci biznesowi dodatkowo płacą na miejscu, natomiast zdarzają się i takie osoby, które, aby nie zaprzątać sobie głowy noszeniem przy sobie gotówki na extra atrakcje, proszą specjalistów turystycznych o uiszczenie stosownego depozytu. Pieniądze z takiego depozytu panie wykorzystują zazwyczaj na extra płatne masaże albo na zabiegi pielęgnacyjne w hotelowym centrum Spa, natomiast panowie – choćby na grę w golfa na pobliskim polu golfowym.

Wypoczynek aktywny

Klientom biznesowym, którzy preferują aktywny wypoczynek pośród pięknych okoliczności przyrody, agencje turystyczne coraz częściej polecają niestandardowe wyjazdy w ramach turystyki eventowej. – Pod pojęciem „turystyki eventowej” kryją się najczęściej wyjazdy na różnego rodzaju koncerty, festiwale teatralne i filmowe, jarmarki, imprezy targowe oraz imprezy literackie, ale pojęcie to dotyczy także wyjazdów zagranicznych połączonych z aktywnym wypoczynkiem w grupie i z solidną dawką emocji – mówi Agnieszka Wawrzyniak, specjalistka ds. obsługi klienta biznesowego Ewings.pl. Wśród najciekawszych wycieczek, jakie specjaliści Ewings.pl rekomendują osobom z zasobnym portfelem, znajdują się:


  • wycieczka do Grecji kontynentalnej, obejmująca m.in. trekking po Masywie Olimpu (zazwyczaj na szczyt Skala, usytuowany na wysokości 2882 m n.p.m.), pieszą wycieczkę po górach Pindos, nurkowanie w okolicy Półwyspu Kassandra (z jednym z profesjonalnych centrów nurkowych działających na Półwyspie Chalkidiki), wspinaczkę po stromych ścianach skał Meteora czy też spływ raftingowy po rzece Voidomatis w Parku Narodowym Wikos-Wjosa;
  • wycieczka do Maroka, obejmująca przede wszystkim trekking na Dżebel Tubkal (najwyższy szczyt gór Atlas i całej Afryki Północnej, którego szczyt znajduje się na wysokości 4167 m n.p.m.), a także przejażdżkę na wielbłądach w dolinie Oued Sous;
  • wycieczka na Majorkę połączona m.in. z coasteeringiem (a zatem z pływaniem, wspinaniem się po skałach i skakaniem do wody ze szczytów tych skał) w Portals Vells, z eksplorowaniem przy użyciu profesjonalnego sprzętu jaskini Cal Peso (wapiennej jaskini obfitującej w formy krasowe – stalagmity, stalaktyty i draperie) oraz z trekkingiem po potężnym wąwozie Torrent de Pareis, u ujścia którego znajduje się piękna zatoka Sa Calobra;
  • wycieczka na Maderę, obejmująca trekking wzdłuż lewady Rabacal (lewada to kanał wodny, który w przeszłości służył do transportowania wody deszczowej z północy Madery na południe), a także pieszą wycieczkę po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO lesie wawrzynowym (wiecznie zielonym lesie, który liczy kilka milionów lat i który intensywnie, a do tego bardzo charakterystycznie pachnie).

Oferta turystyczna dla klientów biznesowych stale się poszerza, i to zarówno w przypadku wyjazdów stacjonarnych, jak i wycieczek obejmujących różne formy aktywnego wypoczynku. Jedno jest też pewne – klienci biznesowi mogą liczyć w większości agencji turystycznych na specjalne traktowanie oraz na szereg usług niestandardowych, skrojonych na miarę ich indywidualnych potrzeb.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj