Po roku od rozpoczęcia budowy, terminal Portu Lotniczego Wrocław-Strachowice przedstawia się imponująco. Budynek, cztery razy większy od obecnego terminalu jest już wykończony z zewnątrz. Prace w obiekcie potrwają do wiosny. Jesienią 2011 roku lotnisko planuje przyjąć pierwszych podróżnych w nowym terminalu.

W 2009 roku powstał czterokondygnacyjny obiekt o kubaturze 330 tys. m3, który został pokryty falującym dachem o powierzchni 19 tys. m2 i oszklony 11,5 tys. m2 szkła. Latem na placu budowy pracowało jednocześnie nawet 400 ludzi.

Terminal będzie mógł odprawić rocznie do 3,5 mln pasażerów, czyli 2 razy więcej, niż obecny.
Nowy budynek, to 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa i 21 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej, 12 bramek, rękawy łączące terminal z pokładami samolotów. Nie zabraknie miejsca na powierzchnie komercyjne, na które zarezerwowano 4 tys. mkw. – przewidziano kawiarnie i restauracje z widokiem na płytę lotniska i pas startowy, a także galerię handlową i bezpłatny dostęp do Internetu. Przed terminalem kierowcy będą mieli do dyspozycji ponad 1100 miejsc parkingowych. Aktualnie prowadzony jest przetarg na wykonanie płyty postojowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj