Urząd Lotnictwa Cywilnego uznał, że lotnisko Modlin jest gotowe do ponownego otwarcia, co ma nastąpić już w przyszłym miesiącu. Od początku 2013 roku Modlin był wyłączony z ruchu z powodu remontu drogi startowej.

Jak ogłoszono, lotnisko będzie mogło znów przyjmować samoloty już 2 lipca 2013 roku. Port lotniczy Modlin został otwarty w lipcu 2012 roku, jednak krótko po tym został zamknięty decyzją Inspektor Nadzoru Budowlanego.


Aby jednak reaktywacja lotniska stała się realnym faktem, trzeba będzie poczekać na oficjalną decyzję Urzędu Lotnictwa Cywilnego, jak twierdzi PAP.


Nie wiadomo też jak rozwiąże się sprawa powrou linii lotniczych na lotnisko Modlin. Wszyscy przewoźnicy zostali przeniesieni na lotnisko Chopina w Warszawie. Tanie linie lotnicze Ryanair planują do 2 września korzystać dalej z lotniska Chopina, a dalsze informacje w tej kwestii pojawią się na stronie przewoźnika.


Również linie lotnicze Wizzair nie chcą pochopnie podejmować dezycji o przeniesieniu lotów na lotnisko Modlin. Władze Wizzaira chcą mieć całkowitą pewność, że lotnisko jest odpowiednio przygotowane na ponowne otwarcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj