Aeropuerto de Reus to niewielkie hiszpańskie lotnisko zarządzane przez grupę AENA, położone 3 km od miejscowości Reus oraz 13 km od Tarragony. Znajduje się też ono stosunkowo niedaleko innych ważnych miast hiszpańskiego regionu Katalonia, takich jak Barcelona, oraz w odległości od 5 do 15 km od głównych miejscowości na wybrzeżu katalońskim, zwanym Costa Dorada.

Wybierasz się do Hiszpanii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Hiszpanii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Hiszpanii

Kod IATA: REU
Państwo: Hiszpania
Kontynent: Europa

Kod IATA: REU

Państwo: Hiszpania

Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: REU

Kod ICAO: LERS

Miasto: Reus, Costa Dorada, Hiszpania

Współrzędne: 41°08′51″N 1°10′02″E

Wysokość: 71 m n.p.m.

Kierunek: 07/25: Asfalt, 2.459×45

Linie lotnicze operujące z lotniska w Reus: http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Page/1048858949354//Listado-de-companias-aereas.html

Tabela lotów – odloty: http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Page/1048858949362//Salidas.html

Tabela lotów – przyloty: http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Page/1048858949366//Llegadas.html

Aeropuerto de Reus – lądowanie (wideo)

Historia lotniska

Port lotniczy Reus powstał z inicjatywy aeroklubu w Reus, który w roku 1935 zaczął wykupywać okoliczne tereny, aby rozpocząć tam budowę. Jednakże prace nad powstaniem lotniska zostały wstrzymane przez wybuch wojny domowej, zaś tereny te zostały przeznaczone na cele wojskowe i przekształcone w bazę militarną dla armii republikańskiej. Dopiero pod koniec lat ‘40 aeroklub w Reus wznowił prace nad lotniskiem oraz dokonał zakupu pierwszej awionetki. Powstała także wówczas szkoła kształcąca pilotów.

W 1992 roku lotnisko w Reus całkowicie skupiło się na transporcie cywilnym i ostatecznie przestało być bazą wojskową wraz z przejściem pod patronat grupy AENA, zrzeszającej także inne katalońskie lotniska, takie jak Barcelona czy Girona.

Lotnisko w Reus zyskuje coraz więcej pasażerów z powodu swojego dogodnego położenia. Znajduje się ono zaledwie 3 km od miasta Reus oraz 13 km od Tarragony, a także niedaleko głównych miejscowości na Costa Dorada, katalońskim wybrzeżu. Najważniejsze znaczenie ma jednak fakt, że port lotniczy położony jest 95 km od Barcelony, stolicy Katalonii, stąd uważa się je za jeden z portów lotniczych tego miasta.

Dojazd do lotniska

Lotnisko położone jest w odległości 3 km od miasta Reus, stąd dojazd do tej miejscowości nie stanowi problemu, zaś do Barcelony to trasa wynosząca około 95 km.

Linia 50, Aeropuerto de Reus – Reus

Linia autobusowa nr 50, która łączy lotnisko z miasteczkiem Reus. Autobusy odjeżdżają z lotniska co godzinę, od 8:05 do 20.05. Cena biletu normalnego to 2,40 €. Autobus zatrzymuje się także na stacji Renfe, skąd można udać się pociągiem do Barcelony. Rozkład jazdy pociągów do Barcelony znajdziemy na stronie: http://www.renfe.com/

Aeropuerto de Reus – Barcelona

Rozkład jazdy linii autobusowej łączącej lotnisko w Reus z Barceloną (plaza María Cristina oraz Estación de Sants) dostosowany jest do lotów linii lotniczych Ryanair. Aby skonsultować rozkład jazdy należy skorzystać ze strony internetowej przewoźnika Hispano Igualadina (http://www.igualadina.com/index.php) lub pod numerem telefonu: +34 902 292 900.

Ten sam przewoźnik obsługuje także połączenia do Tarragony i Valls. Informacje o rozkładach jazdy tych połączeń również znajdują się na stronie firmy Hispano Igualadina.

Aeropuerto de Reus – Costa Dorada

Rozkład jazdy tych autobusów także uzależniony jest od tabeli odlotów i przylotów, należy zatem zapoznać się z aktualnymi połączeniami na stronie przewoźnika Autocares Plana: http://www.busplana.com/) lub pod numerem telefonu: +34 977 371 970. Linia ta łączy lotnisko z miejscowością Cambrils, a po drodze autobus zatrzymuje się w La Pineda, Salou i Vilaseca.

Strona internetowa lotniska w Reus:

http://www.reus-airport.es/es/

lub:

http://www.aena-aeropuertos.es/csee/Satellite/Aeropuerto-Reus/es/Reus.html (strona grupy AENA)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj