Port lotniczy Koningin Beatrix – Queen Beatrix International Airport – jedyny port lotniczy na wyspie Aruba, zlokalizowany w Oranjestad.

Lecisz do Holandii?
Wybraliśmy najlepsze hotele i apartamenty w Holandii w relacji cena/jakość.

Sprawdź TOP najlepszych hoteli w Holandii

Kod IATA: AUA
Państwo: Holandia
Kontynent: Europa

Dane:

Typ: cywilne

Kod IATA: AUA

Kod ICAO: TNCA

Miasto: Oranjestad

Współrzędne: 12°30′05″N 70°00′55″W

Wysokość: 18 m n.p.m.

Kierunek 11/29: Asfaltobeton, 2814 x 45 m

Linie lotnicze operujące z lotniska

Tabela lotów – odloty

Tabela lotów – przyloty

Lądowanie na lotnisku Koningin Beatrix – zobacz wideo:

Opis lotniska Koningin Beatrix

Port lotniczy Koningin Beatrix – Internationale luchthaven Koningin Beatrix (ang. Queen Beatrix International Airport) – jedyny port lotniczy Aruby, autonomicznego kraju wchodzącego w skład Królestwa Niderlandów i będącego jedną z wysp wulkanicznego archipelagu Małych Antyli. Nazwa lotniska pochodzi od imienia holenderskiej księżniczki Beatrix, obecnie królowej na emeryturze, która w przeszłości sprawowała rządy w Arubie.

Lotnisko obsługuję stolicę wyspy – Oranjestad i dysponuje połączeniami do Stanów Zjednoczonych, Trinidad i Tobago, Kanady, większości krajów na Karaibach, niektórych krajów Ameryki Południowej położonych na północnym wybrzeżu, a także do wybranych krajów Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Holandii.

Lotnisko Koningin Beatrix znajduje się na ósmym miejscu w rankingu najbardziej ruchliwych portów lotniczych rejonu Karaibów. W przeszłości port ten stanowił główny węzeł dla linii lotniczych Air Aruba, które zbankrutowały. W 2007 roku na lotnisku otwarto terminal dla prywatnych samolotów. Właścicielem lotniska jest Aruba Airport Authority N.V.

Dojazd z i na lotnisko Koningin Beatrix

Autobus

Taxi

Wynajem samochodu

Strona internetowa lotniska

http://www.airportaruba.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj