130 mln złotych na inwestycje zapewniło sobie P.P. Porty Lotnicze, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie. Środki pochodzić będą z obligacji, które obejmie Nordea Bank Polska SA.

Porty Lotnicze i Nordea Bank podpisały w Warszawie umowę na emisję obligacji średnioterminowych, która pozwoli na sfinansowanie II bloku inwestycji planowanych do realizacji w latach 2012-15. Środki w kwocie 130 mln zł dostępne będą dla Portów Lotniczych od lipca 2012 roku.

Pieniądze uzyskane z tej emisji obligacji mają być przeznaczone na inwestycje podnoszące standard obsługi pasażerów i statków powietrznych w warszawskim porcie. Przyczynią się one m.in. do modernizacji starej części Terminala A, modernizacji drugiej drogi startowej oraz budowy kolejowego frontu spustowego związanego z nowym systemem dostarczania paliwa na lotnisko.

Nordea Bank Polska już po raz drugi wyemituje obligacje dla Portów Lotniczych. Środki z pierwszej emisji o wartości 240 mln zł dostępne są dla przedsiębiorstwa od sierpnia 2010 r.

Od początku 2010 roku obserwuje się wzrost zainteresowania emisją obligacji ze strony największych polskich przedsiębiorstw. Bank Nordea chętnie gwarantuje oraz organizuje emisje obligacji dla przedsiębiorstw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj