Wybierasz się w daleką podróż samolotem? Czeka cię przesiadka na lotnisku? Sprawdź, czy przypadkiem nie trafisz na jedno z 10 lotnisk świata, których lepiej unikać.

CNN GO stworzyło listę 10 najbardziej znienawidzonych lotnisk świata, warto więc sprawdzić przed wylotem czy nie chodzi o jedno z nich. „Czarna lista” opiera się nie tyle na obiektywnej ocenie infrastruktury, co na niechęci, lub wręcz nienawiści ze strony podróżnych, wyrażanej na różnego rodzaju forach internetowych, blogach, w komentarzach.

Co jest w stanie aż tak rozzłościć? Cóż, pomysłowość (lub raczej jej brak) może zaskakiwać: śmierdzące toalety, opryskliwa lub wręcz chamska obsługa, nagłe, często niezapowiedziane zmiany bramek odprawy i oczywiście długie kolejki.

Oto 10 portów lotniczych, których należy unikać:

1 Paris-Charles de Gaulle, Francja

Czym lotnisko zasłużyło sobie na miano najbardziej znienawidzonego portu lotniczego świata? Brudne toalety, popsute skanery, problemy ze znalezieniem oznaczeń i ekranów informacyjnych a do tego zupełna obojętność obsługi lotniska.

2 Los Angeles International Airport, USA

Głównym problemem tego lotniska jest jego rozmiar. Źle zaprojektowane i o wiele za małe jak na ruch tam panujący jest ciągle zatłoczone.

3 London Heathrow, Wielka Brytania

Pośpiech i bieganie jest tam na porządku dziennym. Do tego problemy z bagażami i parkingami. Obecnie Heathrow Airport dysponuje pięcioma terminalami. Być może budowa kolejnego poprawi nieco sytuację i opinie o lotnisku.

4 Toncontín International, Tegucigalpa, Honduras

W tym przypadku nie chodzi o niewygody doskwierające podróżnym ale o bezpieczeństwo. To drugi najbardziej niebezpieczny port lotniczy na świecie, jest położony 957 m n.p.m.

5 Ninoy Aquino International, Manila, Filipiny

Niechlubny tytuł “Worst in the World” (najgorszego lotniska na świecie) przyznany przez Sleeping in Airports mówi wiele. Brudne poczekalnie, zepsute windy, masa biurokracji przy odprawie, do tego zdarza się, że kłódki przy bagażu bywają naruszone.

6 Jomo Kenyatta International, Nairobi, Kenia

Jak na afrykańskie lotnisko nie jest najgorsze, ale jak na międzynarodowy port lotniczy to stanowczo za mało.

7 John F. Kennedy International Airport, Nowy Jork

Jeśli komuś wydaje się, że obsługa portu lotniczego jest po to, aby pomóc w czymkolwiek, na tym lotnisku szybko zostanie wyprowadzony z błędu. Poza tym olbrzymie kolejki i masa ludzi przeciskająca się przez sfatygowane terminale.

8 Tribhuvan International, Katmandu, Nepal

Ciągłe opóźnienia, chaos, przeciągające się w nieskończoność kontrole potrafią szybko przygasić dobre wrażenie, jakie zostawiły po sobie nepalskie krajobrazy.

9 Perth Airport, Australia

Kolejki i tłok to najkrótsza charakterystyka tego miejsca. Począwszy od poczekalni a skończywszy na kolejkach po taksówki wszędzie wydaje się, że trzeba czekać wieki, zanim uda się stamtąd wydostać. Mimo to i tak terminal międzynarodowy nie wzbudza aż tak wielkiej niechęci, jak oddalony od niego o 5 km terminal krajowy.

10 São Paulo-Guarulhos International, Brazylia

Jest wśród trzech najlepszych portów Ameryki Południowej według World Airports Awares, czym więc zasłużył sobie na niechęć użytkowników? Brazylia to kraj, gdzie dużo spraw toczy się własnym rytmem, podróżowanie samolotami z największego lotniska tego kraju nie należy do wyjątków. Jak podaje Forbes tylko 41% lotów rozpoczyna się o czasie, a 59% przybywa według rozkładu. Opóźnienia są więc niejako wpisane w codzienność tego miejsca, a przyczyniają się do tego zapewne długie kolejki i częste, nieoczekiwane zmiany miejsca odprawy.

E.Z.

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj