Największe dzieła polskich artystów do zobaczenia podczas oczekiwania na lot? Od dziś jest to już możliwe. Lotnisko Chopina w Warszawie – na wzór innych światowych lotnisk – uruchamia galerię sztuki.

Lotnisko Chopina w Warszawie, we współpracy z dwiema instytucjami muzealnymi: Narodową Galerią Sztuki Zachęta oraz Muzeum Narodowym, uruchomiło galerię sztuki. W lotniskowej galerii prezentowane będą czasowe wystawy z dziełami wybranymi ze zbiorów Zachęty i Muzeum Narodowego. Projekt, mający promować polską sztukę, daje szansę zaprezentowania jej szerokiemu gronu odbiorców. Dla pasażerów, zwłaszcza obcokrajowców, to doskonała a często jedyna okazja, aby zobaczyć ciekawe prace polskich artystów.

Jako pierwsza otwarta zostanie wystawa pt. „Warszawa ZAchęca” ze zdjęciami, filmami i obrazami prezentującymi historię Warszawy lub wydarzenia, które miały miejsce w tym mieście. Wystawa, składająca się przede wszystkim z prac polskich twórców współczesnych związanych z projektami Zachęty, zostanie otwarta otwarta dziś (11 stycznia) o godz. 12. Oglądać ją będzie można do 11 marca w galerii zlokalizowanej na poziomie odlotów w przejściu pomiędzy starą a nową częścią Terminala A .

E.Z.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj