Fiński operator Finavia zapowiedział, że Ivalo Airport zostanie zamknięte na okres trzech tygodni, dokładnie od 4 do 28 sierpnia, ze względu na prace remontowe.

Modernizacja i remont lotniska ma oznaczać między innymi powiększenie terminalu oraz renowację strefy ruchu, w tym rozbudowanie parkingu.

Remont lotniska Ivalo jest jednym z projektów zaplanowanych na ten rok przez fińską firmę Finavia. Przedsięwzięcie to będzie kosztować około 13,5 miliona euro i ma ono przyczynić się do promocji turystyki w Laponii.

Zmiany i remonty na lotnisku mają dotyczyć przede wszystkim punktu kontroli bezpieczeństwa oraz przestrzeni, w której pasażerowie czekają przez wejściem na pokład samolotu, a także części terminalu ze sklepami i kawiarniami. Oprócz tego zmodernizowany zostanie punkt odprawy celnej i punkt odprawy paszportowej.

Fanvia zapewnia, że po otwarciu odnowionego terminalu podróżowanie przez lotnisko Ivalo będzie jeszcze wygodniejsze i łatwiejsze, szczególnie w czasie sezonu. Port lotniczy ma być dzięki temu dobrze przygotowany na wzmożony ruch pasażerski.

Podczas prac remontowych i wyłączenia Ivalo z ruchu pasażerowie będą mogli skorzystać z darmowego autobusu kursującego do Kittilä Airport, z którego dostępne są połączenia do Helsinek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj