Zarząd lotniska w Helsinkach postanowił, że Helsinki Airport pragnie pozostać „atrakcyjnym międzynarodowym portem lotniczym” i dlatego planuje poszerzyć oraz ulepszyć infrastrukturę i usługi dostępne na terminalu.

Finavia, operator lotniska Helsinki, przedstawił program rozwoju oraz plan zwiększenia pojemności lotniska, który ma być realizowany do 2020 roku. Jednym z pomysłów jest skupienie wszystkich nowych udogodnień pod jednym dachem, w jednym budynku terminalu pasażerskiego.


Zatwierdzona właśnie decyzja to wynik kilkuletnich rozmów nad przyszłością lotniska, a władze uważają, że jest ona najbardziej rozsądna, jeśli chodzi o efektywność portu i odczucia pasażerów. Inne propozycje zakładały budowę nowego terminalu zamiast modernizacji istniejącego budynku, jednak podobne pomysłu odrzucono.


Dyrektor lotniska, Ville Haapasaari, wyjaśnia, że dzięki krótkim dystansom lotnisko zyskałoby szybszy transport i łatwiejszy dostęp do nowych obiektów dla pasażerów, co przekłada się na przyjazną dla klientów atmosferę na terminalu. Dzięki poprawieniu doświadczeń klientów, lotnisko ma nadzieję zwiększyć liczbę pasażerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj