Federalna Administracja Lotnictwa (FAA – Federal Aviation Administration) planuje zamknąć wieżę kontrolną na lotnisku Front Range niedaleko Denver, której budowa kosztowała 5,7 miliona dolarów. Jest to najwyższa wieża kontrolna na terenie Stanów Zjednoczonych.

Organizacja FAA praktycznie w całości sfinansowała budowę wieży, a dokładnie 4,4 miliona dolarów, zaś całkowity koszt powstania wieży to 5,7 miliona dolarów. Jednak teraz FAA chce ją zamknąć, ze względy na cięcia w budżecie.

Według nowej polityki rządu, która dotknęła agencje rządowe takie jak FAA, konieczne jest drastyczne zmniejszenie budżetu tych agencji, a jedną z konsekwencji ma być zamknięcie wieży kontrolnej. Warto podkreślić, że jest to najwyższa wieża kontrolna na terenie Stanów Zjednoczonych.

Konsekwencje zamknięcia tej wieży dotkną nie tylko samolotów i przemysłu lotniczego, jak podaje Dennis Heap, dyrektor lotniska Front Range. Na tym lotnisku zlokalizowany jest także kosmodrom – Spaceport Colorado.

Lotnisko dysponuje ogromnym potencjałem i mogłoby stać się centrum kształcenia pilotów statków kosmicznych, jak podaje Heap. Najwyższa a Ameryce wieża kontrolna przyciąga także wiele firm przemysłu kosmicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj