Korytarz lotniska Helsinki, w którym podróżni czekają na odbiór bagażu, został udekorowany motywami przedstawiającymi fińską przyrodę.

Fińska natura oraz wiedza technologiczna spotkały się w poczekalni na bagaż lotniska w Helsinkach za sprawą dekoracji zaprojektowanych przez Stefana Lindforsa, rzeźbiarza i architekta wnętrz.

Nowa dekoracja współgra z dawnym wystrojem korytarza, któremu został nadany nowoczesny wygląd z elementami odnoszącymi się do fińskiej przyrody. Udekorowane zostały nie tylko ściany, ale też sufit korytarza, który pokryto tkaniną z namalowanymi skrzydłami.

Ville Haapasaari, dyrektor portu lotniczego w Helsinkach, komentuje: „Nasze lotnisko jest największym portem lotniczym w Finlandii i dla wielu obcokrajowców stanowi ono pierwszy kontakt z krajem. Dlatego też ważne jest, abyśmy wyróżniali się na tle innych lotnisk w interesujący sposób.”

Jak dodaje Haapasaari stąd wziął się pomysł na podobne przedsięwzięcie, a udekorowanie lotniska właśnie w motywy fińskiej przyrody przyczyni się do spotęgowania miłego wrażenia na podróżnych odwiedzających Helsinki i zachęcenie ich do ponownego odwiedzenia lotniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj