Już ponad 100 wniosków trafiło do zarządu Lotniska Chopina od okolicznych mieszkańców, którym przeszkadza hałas. Wkrótce spodziewanych jest więcej.

Jak podał portal wp.pl, powołując się na „Puls Biznesu”, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) stworzy na przyszły rok kilkadziesiąt milionów złotych rezerwy, mającej stanowić zabezpieczenie na wypadek konieczności wypłaty zadośćuczynień. Od 4 sierpnia obowiązuje bowiem uchwała sejmiku wojewódzkiego o utworzeniu Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Chopina. Tego typu strefy tworzy się w miejscach, gdzie przekraczane są normy hałasu. W Warszawie o odszkodowania będzie mogło starać się ok. 300 tys. osób. Do końca listopada wpłynęło 108 wniosków o wykonanie izolacji akustycznych. W 11 wnioskach zainteresowani zgłosili także inne roszczenia, między innymi wypłatę odszkodowania.

Mieszkańcy okolic Lotniska Chopina domagają się odszkodowań, bo obniżyła się wartość ich nieruchomości lub dlatego, że korzystanie z niej jest utrudnione bądź ograniczone. Zdarzają się też wnioski o wykup nieruchomości. Według prawników, którzy reprezentuja mieszkańców okolic lotniska, kwota odszkodowań może wynieść nawet 100 mln zł.

E.Z.

10 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj