W poniedziałek 17 grudnia miało miejsce oficjalne otwarcie nowego lotniska w Świdniku niedaleko Lublina.

W poniedziałek 17 grudnia miało miejsce oficjalne otwarcie nowego lotniska w Świdniku niedaleko Lublina. Zarząd lotniska zapowiedział, że terminal jest w stanie pomieścić aż do miliona pasażerów rocznie. Dwie tanie linie lotnicze, Ryanair i Wizz Air zapowiedziały już swoje loty z nowego portu lotniczego. Jak na razie wiadomo, że z Lublina będzie można polecieć do Wielkiej Brytanii i Norwegii.

Lotnisko będzie też wykorzystywane przez biura podróży, które planują już loty z Lublina do popularnych krajów, takich jak Egipt, Grecja czy Bułgaria. Mówi się także o otwarciu całej gamy połączeń z nowego lotniska, zarówno krajowych jak i międzynarodowych.

Jeden z komentatorów tego wydarzenia, Sebastian Gościniarek z firmy BBSG, powiedział, że port lotniczy w Świdniku będzie niezwykle użyteczny dla Polski, gdyż do tej pory jedynym lotniskiem w tej części kraju był port w Rzeszowie.

Lublińskie lotnisko niewątpliwie przyczyni się do rozwoju tego regionu, a także otworzy Lublin na świat. Budowa komunikacyjnego portu lotniczego w Świdniku otrzymała fundusze Komisji Europejskiej i rozpoczęła się jesienią 2010 roku, a została ukończona pod koniec roku 2012. Pierwszy samolot z pasażerami wylądował na tym lotnisku 17 grudnia 2012r o godzinie 9:00.

Terminal Portu Lotniczego Lublin zdobył pierwsze miejsce w konkursie na Ulubieńca Polski w latach 2000-2012 w plebiscycie Życie w Architekturze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj